AL-KO DRAIN 10000 Comfort
-
Feszültség 230 V Teljesítmény 650 W Emelőmagasság 8-1 m Szállítási teljesítmény 40-160 liter/perc Jótállás 3 év -
Elérhetőség:
Áruházi raktáron :-)
- Gyártó cikkszám: 112825
- Gyártó: AL-KO
szállítás
raktárkészlet
elakadt
Termékfülek
Paraméterek
| Tulajdonság | Érték |
|---|---|
| Jótállás | 3 év |
| Feszültség | 230 Volt |
| Fordulatszám | 2850rpm |
| Teljesítmény | 650 Watt |
| Emelőmagasság | 8-1 m |
| A fenti emelőmagasságokhoz tartozó szállítási teljesítmények | 40-160 liter/perc |
| Nyomó csatlakozás | 5/4 coll belső menet |
| Max bemerülési mélység | 7 méter |
| Max folyadék hőmérséklet | 35 °C |
| Max szemcseméret | 30 mm |
| Szivattyú ház | Erősített műanyag |
| Tengely | Rozsdamentes acél |
| Tengelytömítés | Csúszógyűrűs |
| Járókerék | Erősített műanyag |
| Kábelhossz | 10 méter |
| Védelem | IP X8 |
| Súly | 5,7kg |
| Részletes ismertető |
Leírás
Megbízható búvárszivattyú szennyezett víz szivattyúzására
Beázott a pince? Ki kell szivattyúzni a kerti tavat, egy vízzel teli árkot vagy egy beázott aknát? Az AL-KO DRAIN széria nagy teljesítményű búvárszivattyúi pontosan ezekre a kemény kihívásokra lettek tervezve. Masszív kialakításuknak köszönhetően gyorsan, megbízhatóan és hatékonyan birkóznak meg a szennyezett vízzel.
Az AL-KO DRAIN 10000 merülőszivattyú tökéletes választás olyan vízmentesítő vagy átfejtő feladatokhoz, ahol közepes távolságokra és viszonylag kis szintkülönbséggel kell a szivattyúnak dolgoznia. pl. 3-4 méter szintkülönbség és 40-50 m távolság. A búvárszivattyú úszókapcsolóval van ellátva, így egyrészt automata üzemre is képes - pl. esővízgyűjtő ürítésénél vagy garázs előtti zsomp kiszivattyúzásánál - másrészt védve van szárazonfutás ellen. A szivattyú 30 mm-es lebegő szemcseméretig képes a vízben előforduló szennyeződéseket továbbítani, így kisebb falevelek vagy biológiai szennyek sem okoznak dugulást benne.
Gyakran használatos az alábbi területeken
- Ürítési feladatok: kerti tó, medence, csapadékvízgyűjtő kiszivattyúzása
- Kármentesítés vízbetörés után
- Vízbetörés megelőzése zsompban való elhelyezéssel pl. garázs előtt, pincében stb.
- Átfejtés: víz átfejtése pl. tóból tartályba; kis mélységű ásott kútból tóba stb.
- Árasztásos locsolás: mivel rendkívül alacsony a búvárszivattyú nyomása, de nagy mennyiség szállítására képes, ezért árasztásos locsolásra még használható
Üzemeltetési korlátok
- Az AL-KO DRAIN 10000 búvárszivattyú tiszta és szennyezett víz szállítására is alkalmas. pl. csapadékvíz, talajvíz stb.
- WC-ből érkező szennyvíz, erősen vegyszeres víz és gyúlékony folyadékok szállítására nem használható.
- 35 °C-nál melegebb vizet nem szállíthat a szivattyú.
- Automata üzem (úszókapcsolós) esetén a szivattyúzás megkezdéséhez szükséges minimum vízszint: 10 cm.
Bekapcsolási szint: 43 cm
Kikapcsolási szint: 22 cm - Manuális üzem esetén a visszamaradó vízszint: ~4 cm.
- Folyamatos üzem esetén a szivattyúnak el kell merülni a vízben.
- Maximális bemerülési mélysége a víz alá: 7 méter.
- Minimális akna/tartályméret úszókapcsolós üzemhez: 450x450x450 mm
Technikai információ a szivattyúról
- Erősített műanyag szivattyútest. 5/4" belső menetes csatlakozás, melyhez a gyári csomagolásban tartozik egy műanyag könyök D25 és D32 tömlőcsatlakozóval.
- Műanyag VORTEX járókerék.
- Műanyag fogantyú a könnyű mozgatás érdekében.
- Úszókapcsoló az automata üzemhez és a vízhiány elleni védelemhez.
- 650 Wattos egyfázisú (230V) villanymotor csúszógyűrűs tömítéssel védve a beázás ellen.
- 10 méteres tápvezeték villásdugóval a végén.
Mégtöbb AL-KO DRAIN szivattyú (Katt ide!)