Pedrollo NK 8/3
-
Feszültség 3x400 V Teljesítmény 1100 W Emelőmagasság 40,5-16,2 m Szállítási teljesítmény 10-160 liter/perc Jótállás 2 év -
Elérhetőség:
Száll idő kb 2 hét
- Gyártó cikkszám: 48SN0170A
- Gyártó: Pedrollo
-
szállítás
raktárkészlet
elakadt
Termékfülek
Paraméterek
| Tulajdonság | Érték |
|---|---|
| Jótállás | 2 év |
| Feszültség | 400 Volt |
| Fordulatszám | 2900rpm |
| Teljesítmény | 1100 Watt |
| Emelőmagasság | 40,5-16,2 m |
| A fenti emelőmagasságokhoz tartozó szállítási teljesítmények | 10-160 liter/perc |
| Nyomó csatlakozás | 5/4 coll belső menet |
| Max bemerülési mélység | 20 méter |
| Max folyadék hőmérséklet | 40 °C |
| Homoktűrés | 150 g/m3 |
| Szivattyú átmérő | 135 mm |
| Szivattyú ház | Rozsdamentes acél AISI 304 |
| Tengely | Rozsdamentes acél AISI 304 |
| Tengelytömítés | STA-17 Szilícium-karbid Grafit NBR, ST1-16 Szilícium-karbid Grafit NBR |
| Járókerék | Noryl FE1520PW |
| Kábelhossz | 20 méter |
| Védelem | IP X8 |
| Szigetelési hőosztály | F |
| Súly | 14,4kg |
| Szállított mennyiség 16 méteren (1,6bar) | 160 liter/perc |
| Szállított mennyiség 20 méteren (2bar) | 147 liter/perc |
| Szállított mennyiség 30 méteren (3bar) | 107 liter/perc |
| Szállított mennyiség 40 méteren (4bar) | 10 liter/perc |
| Részletes ismertető | Pedrollo NK 8/3 ásottkútszivattyú termékismertető (Katt ide!) |
Leírás
Többjárókerekes alsó szívású búvárszivattyú háromfázisú motorral
A Pedrollo NK 8/3 merülő szivattyú kiválóan alkalmas különféle vízellátási feladatokhoz lakossági és mezőgazdasági területeken egyaránt. Köpenyhűtésének köszönhetően nem szükséges teljesen elmerülnie a vízben, így alkalmas vízgyűjtőből, ásott kútból, ciszternából, tartályból való üzemeltetésre is. Tipikusan házi vízellátásban és öntözésben használatos. Magas homoktűrésű hidraulikája, minőségi szerkezeti anyagai és kettős tengelytömítése garantálja a hosszú élettartamot. A búvárszivattyú nyomócsonkja mellett található egy légtelenítő csavar, mely megkönnyíti a telepítés utáni első indítást. Ennek köszönhetően azonnal képes lesz a szivattyú vizet nyomni és nem kell bajlódni a beszorult levegő miatti indulási gondokkal.
Az NK 8/3 búvárszivattyú úszókapcsolóval nem rendelkezik, így gondoskodni kell a szárazon futás elleni védelemről, amennyiben az előfordulhat!
Felhasználási területek
- házi vízellátás kis- és közepes méretű hidrofor tartállyal
- csepegtető rendszer megtáplálása
- gyep öntözés
- gyümölcsfák és zöldséges kertek öntözése
- tiszta vizes töltési vagy ürítési feladtok ellátása
- esővíz újrahasznosítás
Az NK búvárszivattyú felépítése
-
Szivattyú burkolat AISI 304 acélból, 5/4" belső menetes csatlakozással - Rozsdamentes acél szívórács rezgéscsillapító lábakkal
- Rozsdamentes motorburkolat
- Noryl járókerekek és diffúzorok
- Nemesacél záróburkolat
- AISI 431 rozsdamentes acél motor tengely
- Dupla tengelytömítés a beázás ellen:
STA-17 Kerámia/Grafit/NBR motoroldalon
ST1-16 Szilícium-karbid/Grafit/NBR szivattyú oldalon - Kondenzátor egyfázisú modellek esetén
- Villanymotor
1,1kW, 1.5HP, 50Hz, háromfázisú
Üzemi áramfelvétel: 2.9A
Folyamatos működésre tervezve: S1
Szigetelési osztálya: F
Védettség: IPX8 - 20 méter tápvezeték
Típusa: DRINCABLE®
WRAS szervezet által jóváhagyva ivóvízhez - Légtelenítő szelep a gondmentes indításhoz
- Rezgéscsillapító lábak
- Úszókapcsoló "GE" jelzésű egyfázisú típusoknál! pl. NKm 8/3-GE
Használati korlátok
Tiszta, szűrt víz szállítására használható.
Maximális megengedett vízhőmérséklet: +40°C.
Bemerülés maximum 20 méterig a vízszint alá.
Homokos, iszapos aljú kutak, tartályok, ciszternák esetén legalább 50 cm-rel feljebb kell elhelyezni a szivattyút a talptól számítva és telepítésnél ügyelni kell arra, nehogy beleérjen a szívórács a szennyezett alsó rétegbe!
Gyakori kérdések
Házi vízellátóként is használható?
Igen. Nyomáskapcsolóval és hidrofor tartállyal összeállítható házi vízműnek is!
Lerakható a kút aljára?
Mivel alsó szívású szivattyú, ezért nem javasolt teljesen lerakni a kút aljára, mert teleszívhatja magát homokkal és megszorul tőle.
Van beépített szárazon futás elleni védelme?
A "GE" jelzésű modelleken van úszókapcsoló, mely megvédi a szivattyút vízhiány esetén. A háromfázisú típusok, viszont nem rendelkeznek úszókapcsolóval, így ezeknek más módon kell megoldani a védelmét! pl. külső úszókapcsolóval vagy a gyártó által forgalmazott komplett védelmi egységgel (Pedrollo E1 vagy E2 TRI motorvédelem.)
Függesztőkötélre szükség van hozzá?
Igen. Minden esetben szükséges, nehogy a tápvezetéken lógjon a szivattyú!