Pedrollo NKm 4/4-GE
-
Feszültség 230 V Teljesítmény 750 W Emelőmagasság 53-16 m Szállítási teljesítmény 10-120 liter/perc Jótállás 2 év -
Elérhetőség:
Száll idő 2-3 munkanap
- Gyártó cikkszám: 48SM8220A1
- Gyártó: Pedrollo
-
szállítás
raktárkészlet
elakadt
Termékfülek
Paraméterek
| Tulajdonság | Érték |
|---|---|
| Jótállás | 2 év |
| Feszültség | 230 Volt |
| Fordulatszám | 2900rpm |
| Teljesítmény | 750 Watt |
| Emelőmagasság | 53-16 m |
| A fenti emelőmagasságokhoz tartozó szállítási teljesítmények | 10-120 liter/perc |
| Nyomó csatlakozás | 5/4 coll belső menet |
| Max bemerülési mélység | 20 méter |
| Max folyadék hőmérséklet | 40 °C |
| Homoktűrés | 150 g/m3 |
| Szivattyú átmérő | 135 mm |
| Szivattyú ház | Rozsdamentes acél AISI 304 |
| Tengely | Rozsdamentes acél AISI 304 |
| Tengelytömítés | STA-17 Szilícium-karbid Grafit NBR, ST1-16 Szilícium-karbid Grafit NBR |
| Járókerék | Noryl FE1520PW |
| Kábelhossz | 20 méter |
| Védelem | IP X8 |
| Szigetelési hőosztály | F |
| Súly | 15,2kg |
| Szállított mennyiség 16 méteren (1,6bar) | 120 liter/perc |
| Szállított mennyiség 17 méteren (1,7bar) | 119 liter/perc |
| Szállított mennyiség 18 méteren (1,8bar) | 118 liter/perc |
| Szállított mennyiség 19 méteren (1,9bar) | 116 liter/perc |
| Szállított mennyiség 20 méteren (2bar) | 114 liter/perc |
| Szállított mennyiség 25 méteren (2,5bar) | 105 liter/perc |
| Szállított mennyiség 30 méteren (3bar) | 96 liter/perc |
| Szállított mennyiség 35 méteren (3,5bar) | 85 liter/perc |
| Szállított mennyiség 40 méteren (4bar) | 73 liter/perc |
| Szállított mennyiség 45 méteren (4,5bar) | 60 liter/perc |
| Szállított mennyiség 50 méteren (5bar) | 34 liter/perc |
| Részletes ismertető | Pedrollo NKm 4/4-GE ásottkútszivattyú termékismertető (Katt ide!) |
Leírás
Többjárókerekes alsó szívású búvárszivattyú
A Pedrollo NKm 4/4-GE merülő szivattyú kiválóan alkalmas különféle vízellátási feladatokhoz lakossági és mezőgazdasági területeken egyaránt. Köpenyhűtésének köszönhetően nem szükséges teljesen elmerülnie a vízben, így alkalmas vízgyűjtőből, ásott kútból, ciszternából, tartályból való üzemeltetésre is. Tipikusan házi vízellátásban és öntözésben használatos. Magas homoktűrésű hidraulikája, minőségi szerkezeti anyagai és kettős tengelytömítése garantálja a hosszú élettartamot. A búvárszivattyú nyomócsonkja mellett található egy légtelenítő csavar, mely megkönnyíti a telepítés utáni első indítást. Ennek köszönhetően azonnal képes lesz a szivattyú vizet nyomni és nem kell bajlódni a beszorult levegő miatti indulási gondokkal.
Az NKm 4/4-GE búvárszivattyú úszókapcsolóval rendelkezik, mely megvédi a szárazon futástól vagy ürítési feladat ellátása esetén biztosítja az automatikus működést.
Felhasználási területek
- házi vízellátás kis- és közepes méretű hidrofor tartállyal
- csepegtető rendszer megtáplálása
- gyep öntözés
- gyümölcsfák és zöldséges kertek öntözése
- tiszta vizes töltési vagy ürítési feladtok ellátása
- esővíz újrahasznosítás
Az NK búvárszivattyú felépítése
-
Szivattyú burkolat AISI 304 acélból, 5/4" belső menetes csatlakozással - Rozsdamentes acél szívórács rezgéscsillapító lábakkal
- Rozsdamentes motorburkolat
- Noryl járókerekek és diffúzorok
- Nemesacél záróburkolat
- AISI 431 rozsdamentes acél motor tengely
- Dupla tengelytömítés a beázás ellen:
STA-17 Kerámia/Grafit/NBR motoroldalon
ST1-16 Szilícium-karbid/Grafit/NBR szivattyú oldalon - Kondenzátor egyfázisú modellek esetén
- Villanymotor
0,75kW, 1HP, 50Hz, egyfázisú
Üzemi áramfelvétel: 6.2A
Folyamatos működésre tervezve: S1
Szigetelési osztálya: F
Védettség: IPX8 - 20 méter tápvezeték
Típusa: DRINCABLE®
WRAS szervezet által jóváhagyva ivóvízhez - Légtelenítő szelep a gondmentes indításhoz
- Rezgéscsillapító lábak
- Úszókapcsoló
Használati korlátok
Tiszta, szűrt víz szállítására használható.
Maximális megengedett vízhőmérséklet: +40°C.
Bemerülés maximum 20 méterig a vízszint alá.
Homokos, iszapos aljú kutak, tartályok, ciszternák esetén legalább 50 cm-rel feljebb kell elhelyezni a szivattyút a talptól számítva és telepítésnél ügyelni kell arra, nehogy beleérjen a szívórács a szennyezett alsó rétegbe!
Gyakori kérdések
Házi vízellátóként is használható?
Igen. Nyomáskapcsolóval és hidrofor tartállyal összeállítható házi vízműnek is!
Lerakható a kút aljára?
Mivel alsó szívású szivattyú, ezért nem javasolt teljesen lerakni a kút aljára, mert teleszívhatja magát homokkal és megszorul tőle.
Van beépített szárazon futás elleni védelme?
A "GE" jelzésű modelleken van úszókapcsoló, mely megvédi a szivattyút vízhiány esetén. A háromfázisú típusok, viszont nem rendelkeznek úszókapcsolóval, így ezeknek más módon kell megoldani a védelmét! pl. külső úszókapcsolóval vagy a gyártó által forgalmazott komplett védelmi egységgel (Pedrollo E1 vagy E2 TRI motorvédelem.)
Függesztőkötélre szükség van hozzá?
Igen. Minden esetben szükséges, nehogy a tápvezetéken lógjon a szivattyú!
Telepítési termékajánló automatizált rendszerhez
- Öntözéshez
Vezérlés:
Pedrollo Easy Small (Alap)
Pedrollo Easy Press (Prémium)
Szükséges kiegészítő:
Visszacsapó szelep
Függesztőkötél - Házi vízellátáshoz
Vezérlés:
Nyomáskapcsoló
Puffer:
Hidrofor tartály
Kiegészítő:
5 ágú rézidom
Mérőóra
Visszacsapó szelep
Függesztőkötél