A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat használunk. 

A telefonos megkereséseket jelenleg ügyfélszolgálatunk nehezen tudja fogadni. Kérjük a szivattyubolt@szivattyubolt.hu e-mail címre írják meg érdeklődéseiket!

Igyekszünk a lehető leggyorsabban válaszolni!

Megértésüket köszönjük!

Elfogadom

Zenit: szennyvízszivattyúzás felsőfokon

Az olasz Zenit szivattyúi az 1950-es évek végétől törekednek a legkiválóbb minőségi előírásoknak megfelelni. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a speciálisan szennyvíz-áramoltatásra fókuszáló szivattyúgyárnál elérték azt, amit a kezdetekkor célul tűztek ki maguknak, és ott vannak a szakma csúcsát jelentő szűk körben.

A Zenit útja a csúcsra

A Zenit kiváló szivattyúit Ugo Zeni úrnak köszönhetjük, az általa alapított cég az 1950-es évek vége óta foglal el fontos szerepet a víz áramoltatásban. Az elektromos motorok, illetve hidraulikus szivattyúk építésére és javítására létrehozott modenai gyár, a kezdeti időkben az olasz piacra termelt. A fokozatos fejlődés és gyarapodás után 1977-ben a cég vezetése az alapító Ugo Zeni úr lánya, Adriana kezébe került. Adriana és férje, Italo Bottan jó vezetők voltak, elnöklésük alatt a Zenit termékköre látványosan bővült. Elektromos centrifugál-, önfelszívó- és volumetrikus szivattyúkkal, továbbá búvárszivattyúkkal, merülő- és felszíni szivattyúkkal álltak az olasz közönség rendelkezésére. A Zenit számára mindig is az olasz piac volt az elsőszámú, mindig az olasz vevők igényeinek a kielégítése volt a legfontosabb.

1985-ben stratégiai döntést hoztak, és a szennyvízkezelésére használatos búvárszivattyúkra helyezték a hangsúlyt. A portfólió tisztulása és a cég folyamatos fejlődése tette lehetővé, hogy 1990-ben a külföldi piacok meghódítása felé fordulhasson a Zenit. Európa, Ázsia és Dél-Amerika volt a cél, és ebben az évben csatlakozott a céghez Davide Bottan, a tulajdonos legidősebb fia is.

A kilencvenes évek a Zenitnél is mozgalmasan teltek, az évtized közepére megtriplázták a forgalmukat, 1996-ra pedig kénytelenek voltak átköltözni San Cesarioba, egy 10.000 négyzetméter területű üzembe. Ugyanebben az évben csatlakozott a céghez Davide testvére, Lorenzo is, tovább erősítve a vállalat családi jellegét.

A mintaszerű nagyvállalat a kétezres években tovább erősödött, és új piacokon megvetve lábát a bejáratott szivattyú fajtákon kívül új termékek bevezetésére is futotta erejéből. Az ISO 9001 és ISO 9001:2000 tanúsítványok megszerzése is bizonyítja a magas minőség folyamatos biztosítását. 2006-ban sor került az ázsiai szegmens megerősítésére, Szingapúrban és Kínában rendezkedett be a cég regionális irodáival, valamint az olaszországi gyárhoz hasonló méretekkel rendelkező üzemmel. Utóbbi fejlesztésére is sor került, 2008-ra csaknem 20.000 négyzetméter alapterületűre duzzadt az olaszországi szivattyúgyár, a következő évben pedig Luxemburgban is megnyílt a cég regionális irodája (Európa és Közel-Kelet), csaknem 6500 négyzetméteren.

Mi a siker titka?

Jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mi az, ami egy műszaki vállalatot ilyen magasra visz. Különösen akkor, amikor ez a cég szivattyútechnológiára rendezkedett be, amit sokan nem gondolnának sikerszakmának.

A legmagasabb szintű minőségi elvárásoknak való megfelelési kényszer természetesen nélkülözhetetlen, és a cégvezetés jó időpontban meghozott kiváló döntései egy világvállalat alapjait rakták le. Már csak hab a tortán, hogy a kezdetektől egy család kezében és irányításában van a vállalat.

A világosan lefektetett tervek mellett persze nem árt a vezetőség ügyfél- és dolgozó központú hozzáállása sem, ezek nélkül elképzelhetetlen a folyamatos fejlődés. A szivattyútechnológiával foglalkozó sikeres cégeknél megfigyelhető tulajdonságok közül egy egészen biztosan igaz a Zenitre is. Talán a terület specifikuma, vagy a szivattyúzás, mint folyamat tárgya teszi, de egy biztos: a vízzel foglalkozó cégek esetében mindig megtaláljuk azt a lelki-filozófiai pluszt, a vízhez való érzékeny kötődést, ami a Szivattyú Webáruház szerint a sikerhez vezető út feltétele.

A Zenit szivattyúi nálunk

Nem árulunk zsákbamacskát, hiszen mi sem szeretünk rizikózni. A Zenittől csak azokat a termékeket tartjuk készleten, amiből a legjobbak, ezek pedig a szennyvízszivattyúik. Annak idején nem véletlenül döntöttek úgy, hogy csak és kizárólag erre a termékcsoportra fognak fókuszálni (egy ideig), a Zenit a mai napig csillagos ötös, ha szennyvízszivattyúról van szó. Úszókapcsolóval, vagy anélkül, a Szivattyú Webáruházban többféle Zenit búvárszivattyút ajánlunk figyelmébe, természetesen valamennyit a szennyezett víz legmagasabb szintű kezelésére fejlesztették a Zenit mérnökei.

A szennyvíz áramoltatására kifejlesztett búvárszivattyú igazán különleges területe a szivattyútechnológiának. Ezeket a berendezéseket igazán zord körülményekre tervezték, ha csőtörésről, áradásról, kritikus csapadékmennyiséggel járó esőzésről van szó, akkor szennyvízszivattyút használnak a szakemberek. Ez a fajta szivattyú azért igazán speciális (amellett, hogy természetesen ma már minden szivattyú speciális a felhasználási területek széles differenciáltsága miatt), mert az áramoltatásra szánt folyadék nagy mennyiségben tartalmaz szilárd szennyeződéseket is. Éppen ezért a szennyvízszivattyúkat úgy köteles kialakítani a gyártó, hogy ezek a nagyobb szennyeződések ne okozzanak kárt a készülékben. A szennyeződést sokszor nem lehet csupán egy szimpla szűrővel kivédeni, ezért más megoldásokra is szükség van.

Ezek a szennyeződések többfélék lehetnek, általában méret és keménység szerint csoportosítjuk őket, és ettől is függ, hogyan alakítják ki a szennyvízszivattyút:

    •    kisebb szennyeződések: por, homok, sár, egészen apró kavicsok – a búvárszivattyú „nem foglalkozik” a legkisebb szennyeződésekkel, kialakításának köszönhetően ezek egyszerűen átmennek a rendszeren, de abban kárt nem csinálnak.

    •    közepes méretű szennyeződések: fűszálak, gallyak, kisebb faágak, kavicsok, egyéb szilárd törmelék – ezek a szennyeződések még bejutnak a szivattyú belső terébe, de ott általában egy darálókéssel találkoznak, ami felaprítja a nagyobb darabokat és gond nélkül továbbítja a folyadékkal együtt.

    •    nagyméretű szennyeződések: fadarabok, nagy kövek, bármi, ami a szivattyú szívócsövén és a szűrőn átfér (a szennyvízszivattyúk jellemzően nagyobb átmérőjű szívócsővel rendelkeznek, mint az egyéb rendeltetési célú szivattyúk) – nem jutnak be a szivattyú gépterébe, de jellemzően nem is zavarják a folyadék áramoltatását.

Ha kérdése van a Zenit szennyvízszivattyúival kapcsolatban, akkor keresse a Szivattyú Webáruház munkatársait a weboldalon található elérhetőségek bármelyikén.