Távolítsuk el a rendszerből a légbuborékokat
Miután a készüléket beszereltük a rendszerbe, a szivattyúházat és a szívótömlőt fel kell tölteni vízzel, majd beindítani a szivattyút, hogy az kidolgozhassa a rendszerbe került légbuborékokat.
Meg kell várni, míg az összes légbuborék távozik a folyadékból: ezt a szivattyú sokkal csendesebb működése jelzi.
A berendezés maximális szívómélysége is fontos szempont: a szivattyú és a vízszint függőleges szintkülönbsége legfeljebb 9 méter lehet, ugyanis az ennél magasabb vízoszlop a víz elgőzölése és a negatív nyomás miatt „leszakad”; így nagyobb különbség esetén más típusú készülék, például búvárszivattyú használata javasolt. A megengedett maximális szívómélységet mindig ellenőrizzük az önfelszívó szivattyú dokumentációjában, és ügyeljünk rá, hogy használat során semmiképp se lépjük át.
A visszacsapó szelep előnye
Érdemes egy visszacsapó szelepet beépíteni a szívótömlőbe, amely biztosítja, hogy a szivattyúnak ne kelljen minden egyes indításkor felszívnia a vizet. A lábszelep ugyanis csak egy irányba engedi áramolni a folyadékot; valamint további előnye, hogy szűrője megakadályozza, hogy a néhány milliméternél nagyobb szennyezőanyagok a szivattyúba és így a rendszerbe kerüljenek.