A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat használunk. 

A telefonos megkereséseket jelenleg ügyfélszolgálatunk nehezen tudja fogadni. Kérjük a szivattyubolt@szivattyubolt.hu e-mail címre írják meg érdeklődéseiket!

Igyekszünk a lehető leggyorsabban válaszolni!

Megértésüket köszönjük!

Elfogadom

Az öntözéshez használt szivattyúindító elektronika beszerelése

Az öntözéshez használt szivattyúvezérlő elektronika beszerelésénél kellő figyelmet kell fordítanunk a helyes beüzemelésre, ugyanis a nem megfelelően beszerelt elektronika következtében a készülék meghibásodhat, vagy akár teljesen tönkre is mehet.

Párás környezetbe csak vízálló elektronikát szerelhetünk

Többen követik el azt a hibát, hogy egy aknába az adott körülményeknek – pára, nedvesség, por stb. – nem megfelelő elektronikát építenek be. Például, egy IP55-ös védettséggel rendelkező szivattyúvezérlő elektronika csupán a gyenge vízsugár és a por ellen élvez védelmet; burkolata nem vízálló és nem páraálló, így a fenti környezetben könnyen meghibásodhat. Ugyanis, ha a víz bejut a szivattyúvezérlő házába, az elektronikus alkatrészek hamar tönkremennek, a fém alkatrészek pedig korrodálódnak. Az ilyen védettséggel ellátott elektronikákat kizárólag a föld felett, szabad levegőn, illetve egy jól átszellőztetett aknába lehet telepíteni.

A készülék víztelenítése elengedhetetlen

A szivattyúelektronika része a visszacsapó szelep, így a berendezést csak kifúvatással lehet vízteleníteni. Érdemes beépíteni egy ürítő vagy lefúvató csapot, de ügyelnünk kell arra, hogy az elektronikus nyomáskapcsolók előtt ne jöjjön létre szivárgás, ugyanis ennek következtében a szárazon futó készüléket a kapcsoló leállítja. A villamos bekötésnél figyelni kell arra, hogy a kábelek végére vízmentes villásdugó és bontható lengőaljzat kerüljön, ugyanis így a berendezés szervizelése lényegesen egyszerűbb. Célszerű az elektronikus nyomáskapcsolók után egy főcsapot beépíteni, melynek segítségével könnyen elzárhatjuk a vizet például csőtörés esetén.