Elpumps BP2 SP ProLine
-
Feszültség 230 V Teljesítmény 1000 W Emelőmagasság 80-10 m Szállítási teljesítmény 5-20 liter/perc Jótállás 2 év -
Elérhetőség:
Száll idő 4-5 munkanap
- Gyártó cikkszám: 5999862647032
- Gyártó: Elpumps
szállítás
raktárkészlet
elakadt
Termékfülek
Paraméterek
| Tulajdonság | Érték |
|---|---|
| Jótállás | 2 év |
| Feszültség | 230 Volt |
| Fordulatszám | 2850rpm |
| Teljesítmény | 1000 Watt |
| Emelőmagasság | 80-10 m |
| A fenti emelőmagasságokhoz tartozó szállítási teljesítmények | 5-20 l/perc |
| Nyomó csatlakozás | 1 col belső menet |
| Max bemerülési mélység | 10 méter |
| Max folyadék hőmérséklet | 35 °C |
| Homoktűrés | 30 g/m3 |
| Szivattyú átmérő | 50 mm |
| Szivattyú ház | Rozsdamentes acél |
| Tengely | Rozsdamentes acél |
| Tengelytömítés | Csúszógyűrű |
| Járókerék | Csavarorsó |
| Kábelhossz | 20 méter |
| Védelem | IPX8 |
| Szigetelési hőosztály | F |
| Súly | 7,5kg |
Leírás
Elpumps BP2 SP ProLine csavarorsós szivattyú, csőkút szivattyú
Ez a búvárszivattyú egy Magyarországon gyártott, csavarorsós, mélykúti csőbúvár szivattyú. Kifejezetten kis vízhozamú, tiszta vizű fúrt kutakhoz tervezték, és a teljesítménye alapján az alacsony teljesítményű kategóriába sorolható, ami ideálissá teszi töltési feladatokra. pl. ciszterna töltés, vaditató, állatitató töltése. Kis átmérője (50 mm) lehetővé teszi akár belső 63 mm átmérőjű kutakba való telepítésre.
Az Elpumps BP2 SP ProLine egy megbízható mélykúti csőszivattyú, ha tiszta vizű fúrt kútja van, és a vízszint (üzemi vízszint) nem süllyed mélyebbre kb. 70 méternél.
-
Előnye: Magyar termék (könnyű alkatrészellátás és szerviz), INOX ház, jó ár-érték arány.
-
Hátránya: Érzékeny a homokos vízre.
Fő jellemzők és felhasználási terület
Ez a szivattyú egy 2 colos (~50 mm átmérőjű) berendezés, ami azt jelenti, hogy legalább 63 mm belső átmérőjű fúrt kutakba telepíthető biztonságosan.
-
Típusa: mélykúti csőbúvár szivattyú csavarorsóval.
-
Felhasználás: Tiszta víz felszínre emelése nagy mélységből.
-
Kiválóan alkalmas:
-
Víztárolók, tartályok, ciszternák töltésére.
-
Állatitatók, vaditatók töltésére.
-
Szerkezeti felépítés és anyaghasználat
Az Elpumps egyik erőssége a tartós anyagok használata, ami a javíthatóságot és az élettartamot szolgálja.
-
Motor és Hidraulika: A szivattyú osztott rendszerű (két fő részből áll: alul a motor, felül a hidraulika), ami nagy előny szervizeléskor, mert a motor megbontása nélkül cserélhető a szivattyúfej, és fordítva.
-
Motor burkolat: Rozsdamentes acél (INOX) köpeny, amely ellenáll a korróziónak a víz alatt.
-
Tömítés: Csúszógyűrűs tömítés biztosítja a motor vízmentességét.
-
Nyomócsonk/Hidraulika: Réz és INOX szivattyúház 1"-os belső menettel.
Fontos tudnivalók (Mire figyeljünk?)
-
Homoktűrés: Ez a típus (mivel csavarorsós, szoros illesztésű) alacsony homoktűrésű. Csak tiszta vizű kutakhoz ajánlott! Ha a kút "homokol" (több mint 30 g/m³ homoktartalom), az orsó és a státor közötti kis rés hamar elkophat vagy megszorulhat.
-
Telepítési mélység: A szivattyút nem szabad teljesen a kút aljára engedni (hogy ne szívja fel az iszapot), de ügyelni kell rá, hogy működés közben (amikor a vízszint csökken) is víz alatt maradjon a szívórész. Továbbá fontos ügyelni arra, hogy a nyugalmi vízszint alá nem merülhet 10 méternél mélyebbre!
- Vízhőmérséklet: +35°C-nál melegebb víz szállítására nem alkalmas.
Összességében a BP2 SP ProLine szivattyú megfelelő választás töltési feladatok ellátásához tiszta vizű fúrt kutakból. Magyar termék, minőségi szerkezeti anyagokból.