Lowara Domo GRI 11 HF
-
Feszültség 230 V Teljesítmény 1100 W Emelőmagasság 15,5-9,1 m Szállítási teljesítmény 40-180 liter/perc Jótállás 3 év -
Elérhetőség:
Áruházi raktáron :-)
- Gyártó cikkszám: 107678530
- Gyártó: Lowara
szállítás
raktárkészlet
elakadt
Termékfülek
Paraméterek
| Tulajdonság | Érték |
|---|---|
| Jótállás | 3 év |
| Feszültség | 230 Volt |
| Fordulatszám | 2850rpm |
| Teljesítmény | 1100 Watt |
| Emelőmagasság | 15,5-9,1 m |
| A fenti emelőmagasságokhoz tartozó szállítási teljesítmények | 40-180 liter/perc |
| Nyomó csatlakozás | 5/4 col belső menet |
| Max bemerülési mélység | 5 méter |
| Max folyadék hőmérséklet | 35 °C |
| Szivattyú ház | Rozsdamentes acél |
| Tengely | Rozsdamentes acél |
| Tengelytömítés | Szilikon/karbid/NBR |
| Járókerék | Technopolymer PBT |
| Kábelhossz | 10 méter |
| Védelem | IP X8 |
| Súly | 20,8kg |
| Részletes ismertető | |
| Lowara viszonteladó | ![]() |
Leírás
Darabolószerkezetes Lowara szennyvíz szivattyú
A Lowara Domo GRI 11 HF egy olyan elektromos szennyvízszivattyú, mely rendelkezik egy daraboló késsel. Ez a darálós szennyvízszivattyú kiváló minőségű szerkezeti anyagokból épül fel, melyek garantálják megbízhatóságát. A daráló kisebb átmérőjű darabokat választ le a szennyvízből, így viszonylag kis átmérőjű csöveken (pl. 32-es KPE cső) is képes a szennyvizet átjuttatni.
Alkalmazási területei
- Darabos szennyvíz ürítése
- Szennyvízaknák és emésztők ürítése
- Elárasztott területek víztelenítése
- Nyomás alatt lévő csatornarendszerekbe való szivattyúzásra
A szivattyú úszókapcsolóval felszerelt, mely védi a szárazon futástól és automatikus működést biztosít. Amikor a vízszint magas az úszókapcsoló a víz teteje felé úszik. Az abban található golyó zárja az áramkört, így elindítva a szivattyút. Amikor a vízszint lecsökken, az úszókapcsoló leereszkedik és a golyó nyitja az áramkört, vagyis leállítja a szivattyút.
A készülék beépített kondenzátoros, a motor vízzárt és több olajkamra rendszer védi azt a beázástól. A tengelytömítés folyamatos kenésben van. Anyaga szilícium-karbid, mely az egyik legellenállóbb kopófelület a tengelytömítések kategóriájában. A búvárszivattyú motor beépített hővédelemmel rendelkezik. Ez védi a szivattyút a leégéstől, túlhevüléstől. Ezek együttesen biztosítják a hosszú élettartamot a motornak.
A járókerék erősített PBT technopolymer. A darálószerkezet edzett rozsdamentes acél.
A Lowara Domo GRI 11 HF szivattyút csak függőleges helyzetben szabad telepíteni!
Karbantartás és telepítés
A szivattyút érdemes minden hat hónap üzemelés után ellenőrizni. Nem sérült-e a kábel, tiszta-e a szívófej, nincs-e valami begyűlve a közelében stb. Amennyiben sokáig nem használjuk a terméket, öblítsük le tiszta vízzel, ürítsük ki az egységet és a csövet, szereljük le a szivattyút, és tegyük fagytól védett helyre.
A szivattyú üzembe helyezésénél figyeljünk arra, hogy leengedésnél az elektromos kábel ne sérüljön, illetve ne érje terhelés. A terméket maximálisan 5 méter mélységbe lehet telepíteni a víz szintje alá. Gyárilag a szennyvízszivattyú 10 méter kábellel van szerelve. Csatlakozása 5/4” belső menetes.
Figyeljünk arra, hogy szálas anyagok ne kerüljenek be a szennyvízbe, olyan anyagok, amelyek megakaszthatják a daráló fejet. pl. Műanyagszálas törlőkendő, felmosórongy, ételmaradék stb. Ebben az esetben létrejött meghibásodás nem garanciális jellegű.
A Lowara Domo GRI 11 HF egy igazán megbízható és időtálló szennyvízszivattyú. Strapabíró és könnyen kezelhető, nem igényel különösebb szaktudást. Amennyiben jó szivattyút keres, válassza a Lowara DOMO termékét!
