A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat használunk. 

A telefonos megkereséseket jelenleg ügyfélszolgálatunk nehezen tudja fogadni. Kérjük a szivattyubolt@szivattyubolt.hu e-mail címre írják meg érdeklődéseiket!

Igyekszünk a lehető leggyorsabban válaszolni!

Megértésüket köszönjük!

Elfogadom

Miért éri meg szivattyúval öntözni?

Ha spórolni szeretnénk, a luxuskiadások és a felesleges költések kiiktatása után azt is érdemes megvizsgálnunk, hogy a közműszámlákat nem tudnánk-e csökkenteni. Természetesen már az is jelentős megtakarítást jelent, ha nem pazarolunk; lekapcsoljuk a villanyt, ha kimegyünk a szobából; lecsavarjuk a fűtést, és inkább felveszünk még egy réteg ruhát; illetve elzárjuk a vizet fürdés vagy mosogatás közben. De ennél sokkal többet is spórolhatunk, ha egészen vagy akár részben leválunk a közművekről.

Ha egy passzívház építésébe most nem tudunk belevágni, az is jó megoldás, ha kutat fúratunk családi házunk vagy telkünk kertjében, és szivattyúval nyerjük ki a vizet. Így a vízdíjemelés vagy a technikai okok miatti szolgáltatáskimaradás minket már nem érint, és a sárga csekkektől is megszabadulhatunk.

 

Kútfúratással csökkentheti a vízdíjat

Fontos tisztáznunk, hogy a kinyert vizet főzésre, ivásra és mosakodásra is szeretnénk-e használni, vagy csak öntöznénk vele. Ugyanis, ha ivóvizet szeretnénk nyerni, a 40-150 méter mélységben található rétegvízig kell lefúratnunk, locsoláshoz viszont a talajszinthez közelebbi talajvíz is megfelelő. A kútfúratás költségei függnek a kút mélységétől, a talajszerkezet összetételétől és a gépészeti igényektől is, de általánosságban egy méternyi fúrás néhány tízezer forintba kerül.

 

Akár 97 százalékos megtakarítás

Egy átlagos családi ház 500 négyszögöles kertjének öntözéséhez napi 6 m3 vizet használunk fel. Ha évi 60 napos locsolással számolunk, a vízigény 360 m3. A vízdíj körülbelül 600 forint, tehát az éves locsolási költség 216 ezer forint. A kertben fúratott kútból kinyert víz költsége mindössze a szivattyú áramszükséglete, amely átlagosan 0,3 kWh köbméterenként. 1 kWh-nyi áramfogyasztás költsége körülbelül 50 forint, azaz összesen 5400 forinttal számolhatunk. Tehát, ha szivattyúval nyerjük ki a fúrt kút vizét, több mint 97 százalékos megtakarítást érhetünk el, így a beruházás pár év, de akár hónapok alatt is megtérülhet.

Tartalomhoz tartozó címkék: blog Szivattyú