Pedrollo RX 1
-
Feszültség 3x400 V Teljesítmény 250 W Emelőmagasság 7 - 2 m Szállítási teljesítmény 20 - 160 liter/perc Jótállás 2 év -
Elérhetőség:
Száll idő 4-5 munkanap
- Gyártó cikkszám: 48TXP11A
- Gyártó: Pedrollo
-
szállítás
raktárkészlet
elakadt
Termékfülek
Paraméterek
| Tulajdonság | Érték |
|---|---|
| Jótállás | 2 év |
| Feszültség | 400 Volt |
| Fordulatszám | 2900rpm |
| Teljesítmény | 250 Watt |
| Emelőmagasság | 7-2 m |
| A fenti emelőmagasságokhoz tartozó szállítási teljesítmények | 20-160 liter/perc |
| Nyomó csatlakozás | 5/4 col belső menet |
| Max bemerülési mélység | 10 méter |
| Max folyadék hőmérséklet | 50 °C |
| Max szemcseméret | 10 mm |
| Szivattyú ház | Rozsdamentes acél AISI 304 |
| Tengely | Rozsdamentes acél EN 10088-3-1.4104 |
| Tengelytömítés | STA-12R Kerámia-Grafit-NBR |
| Járókerék | Rozsdamentes acél - Vortex |
| Kábelhossz | 5 méter |
| Védelem | IP X8 |
| Szigetelési hőosztály | F |
| Súly | 6,1kg |
| Részletes ismertető |
Leírás
Pedrollo RX 1 – háromfázisú rozsdamentes vízmentesítő merülőszivattyú
Ha egy megbízható, egyszerűen telepíthető vízmentesítő (zsompszivattyút) keres tiszta vagy enyhén szennyezett (nem koptató) vízhez, a Pedrollo RX 1 tipikusan az a “bedobom a gyűjtőaknába és dolgozik” megoldás. Rozsdamentes kivitel, folyamatos üzemre tervezett motor. Háromfázisú kialakítás (3x400V), így szintkapcsolóval vagy úszókapcsolóval nem rendelkezik.
Miért jó választás?
Rozsdamentes (AISI 304) szivattyúház és szerkezeti elemek: tartós, korrózióálló kivitel.
Kettős tengelytömítés olajkamrával: extra védelem a vízbehatolás ellen.
Alacsony visszamaradó vízszint: az RX 1 kb. 14 mm szintig vízmentesít.
Folyamatos üzem (S1), IPX8 védelem, F szigetelési osztály: üzembiztos felépítés.
Köpenyhűtés: a szivattyúzott folyadék hűtést biztosít a motornak
Tipikus felhasználás
Pince, akna, garázs beázás gyors víztelenítése; ciszterna/gyűjtő kiürítése; háztartási szürkevíz jellegű feladatok (pl. mosó-/mosogatógép vize) – ahol nem koptató jellegű a közeg.
Műszaki adatok
Teljesítmény (P2): 0,25 kW (0,33 HP)
Tápfeszültség: 3x400 V / 50 Hz
Áramfelvétel: 0.9 A
Max. emelőmagasság: 7,7 m
Szállítási tartomány: kb. 20–160 l/perc (üzemi ponttól függően)
Nyomócsonk: 1 1/4” (5/4”) belső menetes, ISO 228/1
Max. bemerítési mélység: 10 m (megfelelő kábelhosszal)
Folyadékhőmérséklet: +5…+50 °C, rövid ideig +90 °C (max. 3 perc)
Motor: S1 folyamatos üzem, IPX8, F szigetelés,
Kábel: H07 RN-F, gyárilag jellemzően 5 m (opció: 10 m)
Szilárd szemcse áthaladás (szuszpendált): Ø 10 mm-ig
Jellegzetes üzemi pontok
20 l/perc → kb. 7,0 m
60 l/perc → kb. 5,6 m
100 l/perc → kb. 4 m
130 l/perc → kb. 3 m
160 l/perc → kb. 2 m
Anyaghasználat (ami a tartósságot adja)
Szivattyúház, szívórács, diffúzor, járókerék: AISI 304 rozsdamentes acél
Motortengely: AISI 431
Tengelytömítés: kettős tömítés olajkamrával (kerámia/grafit/NBR)
Telepítési tipp (hogy ne legyen kellemetlen meglepetés)
A nyomóoldalon érdemes megfelelő átmérőjű tömlőt/csövet használni (ne fojtsuk le feleslegesen), és ha hosszú a nyomóág, számoljunk a veszteségekkel – így azt kapjuk, amit a jelleggörbe ígér. Kültéri használatnál a szabványok miatt gyakori elvárás a 10 m-es tápkábel, mely ehhez a típushoz elérhető opcióként is szerepel.
Gyakori kérdések
Ez tiszta vízhez való vagy szennyvízhez?
Elsősorban tiszta vízhez / nem koptató jellegű vízhez való. Ha valódi szennyvíz (rost, textil, nagyobb darabos szennyeződés) is van, inkább vortex jellegű megoldást érdemes nézni, mint pl. a VX sorozat.
Mennyire “szárazra” tudja leszívni?
Az RX 1–2–3 családnál a szívási szint kb. 14 mm a talajszint felett (megfelelő körülmények mellett).
Mehet folyamatosan is?
Igen, a motor S1 (folyamatos üzem) megjelölésű, viszont a szárazonfutás percek alatt tönkre tudja tenni a tengelytömítését, így gondoskodni kell megfelelő védelemről ez ellen.